Poslední dobou mě téma “dovolit si” provází čím dál častěji. Jsem na začátku a přesto jsem tak daleko. Cítím obrovskou vděčnost, jak daleko jsem došla a zároveň cítím velkou připravenost jít dát.
Velkou část svého života jsem dělala věci jak se mají dělat, všechno zvládala sama, měla ráda věci pod kontrolou a hlavně jsem dělala to co jsem na očích druhého člověka viděla.
Najednou ve čtyřiceti přišly signály, že už takto dál nechci a postupně jsem si začala svůj život měnit. Často jsem nerozuměla tomu co se mi děje, zlobila jsem se na sebe i na své nejbližší a někdy dokonce bojovala s tím co mi život zase přinesl.
Tím, že jsem si začala dovolovat být sama sebou, jsem si dovolila:
Až dnes zpětně vidím, jak mi moje vnitřní síla ukazovala tu správnou cestu. Já ji naslouchala, ikdyž jsem měla velký strach, často to bolelo a já proplakala nejednu noc.
Díky tomu, že jsem si dovolila, tak jsem se naučila:
Dovolujte si! Stojí to za to.